Τί να πει κανείς για την ψυχή των παιχτών του Ολυμπιακού χθες; Ότι γύρισαν ένα ματς στο οποίο έχαναν με 2-0 στο 8′ και θα μπορούσαν άνετα να το έχουν κερδίσει με 3-2 στην κανονική διάρκεια; Ότι δέχθηκαν το 3-2 στο 90′ αλλά και πάλι ισοφάρισαν; Ότι παρά το σοκ των δύο κόκκινων και του 4-4 στο 107′ δεν κινδύνεψαν ούτε σε μία φάση επί 13 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης να δεχθούν πέμπτο γκολ (μάλιστα αν είχε κάνει λίγο καλύτερη μπαλιά ο Μπελούτσι στον Τζόρτζεβιτς ο τελευταίος θα είχε βγει τετ α τετ με τον Σάχα); Καλά όλα αυτά, όμως για μένα αυτό που έδειξε το πόσο winners είναι πιο πολύ από οτιδήποτε άλλο είναι ότι ευστόχησαν σε 10(!!!) πέναλτι χωρίς αύριο. Μάλιστα κύριοι! Οι παίχτες του Ολυμπιακού στάθηκαν 10 φορές απέναντι στον Σάχα γνωρίζοντας πως αν αστοχήσουν το κύπελλο χάνεται και όμως δεν αστόχησαν ούτε μία! Η ψυχή του πρωταθλητή…